Festivāls

 

LAMPA ir vide un impulss nemitīgai sevis pilnveidošanai mūžīgi mainīgajā pasaulē. Festivāla saturs neatstāj vienaldzīgu – tās ir divas dzīvesprieka pilnas dienas, kurās asināt prātu, paplašināt redzesloku un izaicināt savus priekšstatus. Tā ir iedvesmojoša un aizraujoša platforma visiem, kam ir, ko teikt. Visiem, kas vēlas uzzināt un sarunāties par Latvijai, Eiropai un pasaulei būtiskiem jautājumiem.

Ideju par sarunu festivālu LAMPA izloloja un attīstīja Fonds atvērtai sabiedrībai DOTS, Swedbank un ilgtspējīgu pārmaiņu aģentūra SPARK no Dānijas, iedvesmojoties no līdzīgiem demokrātijas festivāliem Dānijā, Zviedrijā un Igaunijā. Festivāla mājvieta ir Cēsu pils parks. Festivāla rīkošanā ir iesaistījušās daudzas organizācijas un aktīvisti, atbalstot to gan finansiāli, gan kopā radot festivāla notikumus. Ieeja brīva.

FESTIVĀLA PRINCIPI

Dialogs ir attīstības pamats – izkopsim sarunu kultūru

Mēs esam pārliecināti – viss sākas ar sarunu. LAMPA ir platforma jēgpilnām diskusijām un sarunām. Sarunāties nozīmē diskutēt, ieklausīties un, kas svarīgi - pieņemt, ka katram viedoklim ir tiesības pastāvēt, neatkarīgi no tā, vai tam var piekrist.

LAMPA ir vide tiešai saziņai starp dažādiem sabiedrības pārstāvjiem. Laikā, kad viedokļu apmaiņa visbiežāk norisinās neklātienē – sociālajos tīklos, īsziņās, e-pastos, – mums no jauna jāmācās sarunāties "aci pret aci". Cieņpilni un ar jēgu. 

Mēs katrs esam valsts – sabiedrības līdzdalībai ir izšķiroša nozīme

Mēs domājam, ka Latvijas cilvēki dzīvotu daudz labāk, ja aktīvi iesaistītos sabiedriskajos un politiskajos procesos. LAMPA ir iedrošinājums interesēties par šiem procesiem un nekautrēties uzsākt diskusiju ar viedokļu līderiem. LAMPA ir iespēja atskārst, ka ikviens no mums var ietekmēt valstiski nozīmīgus lēmumus un kopīgi risināt sarežģītos jautājumus, ko nereti esam raduši “atstāt” kādam citam – politiķiem, institūciju vadītājiem, priekšniekiem vai kaimiņiem. 

Domā un paplašini redzesloku – mainies uz augšu!

Mēs esam droši – kad cilvēks interesējas, domā līdzi un kritiski izvērtē saņemto informāciju, viņš mainās uz augšu. Tiekamies LAMPĀ!

 

 

 

 

 

 

 

Pārliecinoši, spoži, gaumīgi – pirmais sarunu festivāls LAMPA agrīna jūlija nedēļas nogalē, 3.- 4. jūlijā, iededza 3 500 apmeklētāju prātus un sirdis. Divas dienas, vairāk nekā 50 pasākumu un viena doma – iedrošināt Latvijas cilvēkus nebaidīties runāt un iesaistīties valstī notiekošajā.

LAMPA apvienoja cilvēkus, kam rūp sabiedriskie procesi un kas nevēlas stāvēt malā, un paveica to ārpus ierastā formāta, apskatot dažādus karstus un aktuālus jautājumus ar vieglumu, humoru un inteliģenci. Brīvi, bez robežām, skaidri un gaiši. Divas dienas, kuru laikā izdevās pārliecināt, ka ikviens var būt par daļu no kaut kā lielāka, un katram ir nozīme arī būtisku lēmumu pieņemšanā.

 

        

         

 

Kur nakšņot

Festivāls norisināsies no 30.jūnija līdz 1. jūlijam, un mēs aicinām jūs piedalīties abās festivāla dienās, paliekot pa nakti Cēsīs vai apkaimes novados. Jūsu ērtībai esam izveidojuši Facebook grupu, kurā iespējams apmainīties ar informāciju par iespējamām naktsmītnēm - piedāvāt vai meklēt īslaicīgai izīrēšanai viesu namu, dzīvokli, istabu vai telšu vietu.

facebook grupa 

Stāvvietas

 

 

Kodolgrupa

Informē