Par festivālu

LAMPA ir vide un impulss nemitīgai sevis pilnveidošanai mūžīgi mainīgajā pasaulē. Festivāla saturs neatstāj vienaldzīgu – tās ir divas dzīvesprieka pilnas dienas, kurās asināt prātu, paplašināt redzesloku un izaicināt savus priekšstatus. Tā ir iedvesmojoša un aizraujoša platforma visiem, kam ir, ko teikt. Visiem, kas vēlas uzzināt un sarunāties par Latvijai, Eiropai un pasaulei būtiskiem jautājumiem.

Ideju par sarunu festivālu LAMPA izloloja un attīstīja Fonds atvērtai sabiedrībai DOTSSwedbank un ilgtspējīgu pārmaiņu aģentūra SPARKno Dānijas, iedvesmojoties no līdzīgiem demokrātijas festivāliem DānijāZviedrijā un Igaunijā. Festivāla mājvieta ir Cēsu pils parks. Festivāla rīkošanā ir iesaistījušās daudzas organizācijas un aktīvisti, atbalstot to gan finansiāli, gan kopā radot festivāla notikumus. Ieeja brīva2018. gadā festivāls notiks 29.—30. jūnijā. 

FESTIVĀLA PRINCIPI

Dialogs ir attīstības pamats – izkopsim sarunu kultūru

Mēs esam pārliecināti – viss sākas ar sarunu. LAMPA ir platforma jēgpilnām diskusijām un sarunām. Sarunāties nozīmē diskutēt, ieklausīties un, kas svarīgi - pieņemt, ka katram viedoklim ir tiesības pastāvēt, neatkarīgi no tā, vai tam var piekrist.

LAMPA ir vide tiešai saziņai starp dažādiem sabiedrības pārstāvjiem. Laikā, kad viedokļu apmaiņa visbiežāk norisinās neklātienē – sociālajos tīklos, īsziņās, e-pastos, – mums no jauna jāmācās sarunāties "aci pret aci". Cieņpilni un ar jēgu. 

Mēs katrs esam valsts – sabiedrības līdzdalībai ir izšķiroša nozīme

Mēs domājam, ka Latvijas cilvēki dzīvotu daudz labāk, ja aktīvi iesaistītos sabiedriskajos un politiskajos procesos. LAMPA ir iedrošinājums interesēties par šiem procesiem un nekautrēties uzsākt diskusiju ar viedokļu līderiem. LAMPA ir iespēja atskārst, ka ikviens no mums var ietekmēt valstiski nozīmīgus lēmumus un kopīgi risināt sarežģītos jautājumus, ko nereti esam raduši “atstāt” kādam citam – politiķiem, institūciju vadītājiem, priekšniekiem vai kaimiņiem. 

Domā un paplašini redzesloku – mainies uz augšu!

Mēs esam droši – kad cilvēks interesējas, domā līdzi un kritiski izvērtē saņemto informāciju, viņš mainās uz augšu. Tiekamies LAMPĀ!

 

 

SPĒLES NOTEIKUMI

Sarunu vešanas kultūra mēz būt dažāda: izbļaustīšanās, pretējā viedokļa ignorēšana, miglas pūšana acīs, atklāta melošana vai manipulēšana, dūru un varas pozīciju valoda. Taču var sarunāties arī cieņpilni, var arī uzklausīt, piekrist vai nepiekrist, izmantot pārdomātus argumentus un censties panākt kompromisu.

Mēs cienām. Viedokļi mēdz būt dažādi, taču līdzvērtīgi un svarīgi. Pazemošana ir nepieņemama.  

Mēs uzklausām. Klausīšanās ir tikpat svarīga kā runāšana.

Mēs izmantojam pārdomātus argumentus nevis dūru vai varas pozīciju valodu.

Mēs cenšamies piedāvāt risinājumus. Ja kritizējam, tad nākam ar saviem argumentiem un piedāvājumiem.

Mēs esam atvērti sarunai, diskusijai, jaunām idejām un risinājumiem.

Mēs uzticamies. Sarunu biedram, draugam, kaimiņam.

Mēs radām kopā. Festivāla rīkotāji un dalībnieki ir vienlīdz svarīgi.