Inese Mauriņa

Inese Mauriņa

Pacientu biedrības “ParSirdi.lv” cilmes šūna

Inesei ir Latvijas Universitātes maģistra grāds sociālajās zinībās un 20 gadus ilga darba pieredze, organizējot izglītojošas un sociālas kampaņas iedzīvotājiem sadarbībā ar valsts, reģionālajām un Eiropas Savienības insitūcijām.

Ineses interese par kardioloģiju saistīta ar sirds un asinsvadu slimību “buķeti” ģimenē. Meklējot atbildes uz jautājumiem par to, kāpēc rodas sirds slimības un kā sevi no tām pasargāt, pirms gandrīz 10 gadiem dzima ideja par biedrību “ParSirdi.lv”, kas no nelielas pacientu grupas izaugusi par izglītojošu sirds veselības platformu.

Nereti cilvēkiem pietrūkst informācijas par slimību, nav drosmes un iespējas pārbaudīt veselību, nav arī ticības ārstēšanas rezultātam. Tāpēc “ParSirdi.lv” ir tilts starp ārstu un cilvēku, iedrošinot un skaidrojot, motivējot, cīnoties par veselības aprūpes uzlabošanu un pieejamību.

Tehnoloģiju progress arvien straujāk ielaužas arī pacientu dzīvēs. Vēl nesen cilvēki savus asinsspiediena un pulsa rādījumus pierakstīja uz lapiņām un pat tapešu ruļļiem! Šodien ne tikai jaunieši, bet arī seniori arvien vairāk izmanto mobilās aplikācijas, kas ļauj ne tikai fiksēt mērījumus, bet arī pašas kļuvušas par virtuālajiem “ārstiem”, kas brīdina par aritmiju vai pārāk ātru sirds darbību, vai tieši otrādi – paslavē par veselīgi pavadītu dienu. Informācijas un datu gūzma par veselību kļūst arvien lielāka, tāpēc svarīgi to gudri izmantot, droši uzglabāt un pasargāt no ļaunprātīgas izmantošanas.