Par festivālu

Sarunu festivāls LAMPA ir vide un impulss nemitīgai sevis pilnveidošanai mūžīgi mainīgajā pasaulē. Festivāla saturs neatstāj vienaldzīgu – tās ir divas dzīvesprieka pilnas dienas, kurās asināt prātu, paplašināt redzesloku un izaicināt savus priekšstatus. Tā ir iedvesmojoša un aizraujoša platforma visiem, kam ir, ko teikt. Visiem, kas vēlas uzzināt un sarunāties par Latvijai, Eiropai un pasaulei būtiskiem jautājumiem.

Festivālu rīko Fonds atvērtai sabiedrībai DOTSSwedbank, reklāmas aģentūra “Armadillo”, komunikācijas vadības aģentūra “Deep White”, Cēsu novada pašvaldība un British Council. Festivāla mājvieta ir Cēsu pils parks, bet tā iedvesmas avoti ir līdzīgi demokrātijas festivāli DānijāZviedrijā un Igaunijā.  Ieeja brīva

FESTIVĀLA PRINCIPI

Dialogs ir attīstības pamats – izkopsim sarunu kultūru

Mēs esam pārliecināti – viss sākas ar sarunu. LAMPA ir platforma jēgpilnām diskusijām un sarunām. Sarunāties nozīmē diskutēt, ieklausīties un, kas svarīgi - pieņemt, ka katram viedoklim ir tiesības pastāvēt, neatkarīgi no tā, vai tam var piekrist.

LAMPA ir vide tiešai saziņai starp dažādiem sabiedrības pārstāvjiem. Laikā, kad viedokļu apmaiņa visbiežāk norisinās neklātienē – sociālajos tīklos, īsziņās, e-pastos, – mums no jauna jāmācās sarunāties "aci pret aci". Cieņpilni un ar jēgu. 

Mēs katrs esam valsts – sabiedrības līdzdalībai ir izšķiroša nozīme

Mēs domājam, ka Latvijas cilvēki dzīvotu daudz labāk, ja aktīvi iesaistītos sabiedriskajos un politiskajos procesos. LAMPA ir iedrošinājums interesēties par šiem procesiem un nekautrēties uzsākt diskusiju ar viedokļu līderiem. LAMPA ir iespēja atskārst, ka ikviens no mums var ietekmēt valstiski nozīmīgus lēmumus un kopīgi risināt sarežģītos jautājumus, ko nereti esam raduši “atstāt” kādam citam – politiķiem, institūciju vadītājiem, priekšniekiem vai kaimiņiem. 

Domā un paplašini redzesloku – mainies uz augšu!

Mēs esam droši – kad cilvēks interesējas, domā līdzi un kritiski izvērtē saņemto informāciju, viņš mainās uz augšu. Tiekamies LAMPĀ!

2019. gadā festivāls notiks 28.—29. jūnijā. 

 

 

SPĒLES NOTEIKUMI

Sarunu vešanas kultūra mēdz būt dažāda: izbļaustīšanās, pretējā viedokļa ignorēšana, miglas pūšana acīs, atklāta melošana vai manipulēšana, dūru un varas pozīciju valoda. Taču var sarunāties arī cieņpilni, var arī uzklausīt, piekrist vai nepiekrist, izmantot pārdomātus argumentus un censties panākt kompromisu.

Mēs cienām. Viedokļi mēdz būt dažādi, taču līdzvērtīgi un svarīgi. Pazemošana ir nepieņemama.  

Mēs uzklausām. Klausīšanās ir tikpat svarīga kā runāšana.

Mēs izmantojam pārdomātus argumentus nevis dūru vai varas pozīciju valodu.

Mēs cenšamies piedāvāt risinājumus. Ja kritizējam, tad nākam ar saviem argumentiem un piedāvājumiem.

Mēs esam atvērti sarunai, diskusijai, jaunām idejām un risinājumiem.

Mēs uzticamies. Sarunu biedram, draugam, kaimiņam.

Mēs radām kopā. Festivāla rīkotāji un dalībnieki ir vienlīdz svarīgi.