Sarunu skola

Sarunu skola LAMPA ir praktisku nodarbību cikls Rīgā un reģionos, kuru laikā ikviens varēs gūt praktiskas iemaņas labākai saskarsmei ar līdzcilvēkiem.

Populisms, tukšas runas, narcisisms un pakāpšanās uz cita pleciem pēdējos gados ir kļuvušas par ierastām lietām. Mēs dzīvojam katrs savā sociālajā burbulī, tik dalītas informācijas un kategorisku viedokļu

pasaulē, ka bieži vien vairs neprotam sarunāties – cieņpilni, argumentēti, uzklausot vienam otru un pieņemot, ka katram viedoklim ir tiesības pastāvēt, neatkarīgi no tā, vai tas sakrīt ar mūsējo. Sarunu skola LAMPA būs tieši par to – par cieņpilnas sarunu kultūras stiprināšanu, par argumentētu diskusiju, pretēju viedokļu uzklausīšanu, iedziļināšanos, domāšanu un analizēšanu.

Nodarbību grafiks

Uzmanību, gatavību, stāsti!
Datums:
21.02.2019
Laiks:
17:00-19:30
Pilsēta:
Daugavpils
Vieta:
LIAA Daugavpils biznesa inkubators
Lektors: Vanda Dauksta

Daugavpils Sarunu skola LAMPA nodarbība būs (aktīvas) darbnīcas formātā.  Aplūkosim sagatavošanos kā publiskās runas baiļu kliedētāju. Izpildīsim vingrinājumus un iejutīsimies stāstnieka lomā.  Būs iespēja izmēģināt savu piču un saņemt ieteikumus satura un tā pasniegšanas noslīpēšanai.

Nodarbību vadīs Vanda Dauksta, dzimusi, augusi un guvusi augstāko izglītību (ekonomikā, vēsturē, politiskās zinātnēs) ASV. Nu jau 12 gadus sauc Rīgu par savu mājvietu. Viņa strādā Rīgas Ekonomikas augstskolā par lektori, kā arī konsultē uzņēmumus komunikācijas un prezentācijas prasmēs. Vanda aktīvi piedalās sociālajos projektos, piemēram, TEDxRiga, Pasaules latviešu jaunatnes seminārs 2x2, kur ar savu pieredzi dalās, trenējot runātājus, vadot nodarbības un organizējot pasākumus.  Vanda ir viena no “Riga Toastmasters” publiskās runas kluba dibinātājiem un ir starptautiski godalgota publiskās runas teicēja.

IEEJA BRĪVA, uzrādot bezmaksas biļeti

Nodarbība tapusi sadarbībā ar British Council pārstāvniecību Latvijā,  Valsts kultūrkapitāla fondu un LIAA Daugavpils biznesa inkubatoru.

Droša piesaiste personiskās un darba attiecībās
Datums:
27.02.2019
Laiks:
17:00-19:30
Pilsēta:
Rīga
Vieta:
Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Konferenču zāle
Lektors: Marija Šumihina

Drošās piesaistes koncepcija pakāpeniski maina visu pasauli. Kā drošas attiecības, kas bērnībā izveidojas starp bērnu un vecākiem, iespaido bērna izvēles turpmākajā dzīvē un viņa profesionālos rezultātus un labklājību? Drošās piesaistes ietekme uz smadzeņu un visa organisma darbību. Kā regulēt drošības līmeni ģimenes un darba attiecībās? Kā rietumu komandas no hierarhiskām attiecībām pāriet uz komandas darbu, un kā to ietekmē atklājumi drošās piesaistes jomā?


Marija Šumihina ir psiholoģe un koučs. Starptautiskās Biznesa un organizāciju psihoanalīzes asociācijas valdes locekle. Iepriekš strādājusi par žurnālisti Krievijā (laikrakstā Известия un žurnālā Огонёк), vēlāk pievērsās biznesa attīstības jomai (investīciju kompānija IT Invest, biznesa klubi). Praktiskās psiholoģijas un psihoanalīzes institūtā Maskavā ieguva psiholoģes izglītību, kas orientēta uz praksi atbilstoši ASV standartiem. Kvalifikācijas celšana – sistēmiska ģimenes terapija un grupu analīze (Maskavas Psihoanalīzes institūts).

Nodarbība notiks krievu valodā ar tulkojumu latviešu valodā.

IEEJA BRĪVA

Nodarbību atbalsta British Council pārstāvniecība Latvijā,  Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments un Latvijas Nacionālais mākslas muzejs.

 

Dalības nosacījumi

Sarunu skolas nodarbības var apmeklēt ikviens interesents, iepriekš piesakoties bezmaksas biļetei, tiklīdz ir atvērta pieteikšanās konkrētajai nodarbībai.

Nodarbību materiāli

Nodarbība: (Sa)runa, runas prasme un demokrātija: kā viss sācies
Galerija
Nodarbība: Publiskās runas kvalitatīvās sastāvdaļas
Galerija
Nodarbība: Ievads argumentācijas un kritiskās domāšanas pamatprincipos
Galerija
Nodarbība: Ceļvedis grūtām sarunām
Ceļvedis grūtām sarunām

Kontakti

ILZE SAMĪTE
Sarunu skolas LAMPA vadītāja

Partneri