Школа общения

Школа общения LAMPA – это цикл практических занятий в Риге и регионах Латвии для всех тех, кто хотел бы получить практические знания и улучшить свои навыки общения.  

В последние годы пустые и бессодержательные речи, популистские высказывания и ярко выраженный нарциссизм стали обыденными явлениями в нашей жизни. Мы живём в мире противоречивой информации и категоричных мнений, параллельно создавая свой «социальный пузырь» – ту среду комфортного общения, где нас понимают и разделяют наши взгляды.

В итоге мы теряем навык уважительного общения с людьми с отличными от нас взглядами – навык выслушать и принять, что у каждого мнения есть право на существование независимо от того, совпадает ли оно с нашим. Школа общения LAMPA будет как раз об этом – о развитии культуры уважительного общения, ведении аргументированной дискуссии, выслушивании противоположных  мнений и вдумчивом осмыслении

График занятий

"Pirmie soļi improvizācijā”
ДАТА:
05.11.2019
ВРЕМЯ:
17.30
Город:
Cēsis
МЕСТО:
Koprades māja Skola6
ЛЕКТОР : Kaspars Breidaks

Improvizācija. Tā ir sastopama teātrī, mūzikā, mākslā un ne tikai, taču pats galvenais, tā ir neatņemama ikdienas sastāvdaļa ikviena cilvēka dzīvē. Tas ir instruments, kurš var palīdzēt Tev sasniegt vairāk, lai ko arī Tu darītu. Spēja improvizēt ir ļoti svarīga komunikācijā ar citiem cilvēkiem, tā attīsta radošumu un sagādā prieku. Mācīsimies to darīt tā, lai prieks. 

Nodarbību vadīs Kaspars Breidaks, “Improv Comedy Riga” aktieris un viens no veidotājiem. Uz skatuves darbojas jau vairāk nekā 13 gadus. Pasniedz improvizācijas mākslu un uzstājas Eiropas lielākajos festivālos Berlīnē, Barselonā. Vada pasākumus un ir ētera balss Radio SWH rīta šovam “Tik Tik Tik”.

Nodarbību atbalsta British Council pārstāvniecība Latvijā, Valsts kultūrkapitāla fondu, Cēsu novada pašvaldību un Koprades māju Skola6.

“Publiskā runa? Esmu gatavs!”
ДАТА:
07.11.2019
ВРЕМЯ:
17.30
Город:
Rēzekne
МЕСТО:
LIAA Rēzeknes biznesa inkubatora koprades telpa
ЛЕКТОР : Dāvis Golds

Viens no visbiežākajiem attaisnojumiem, kādēļ cilvēki atsakās runāt publiski ir: "Es neesmu sagatavojies!" Nodarbības laikā apskatīsim četrus pamatrīkus, kas palīdzēs izveidot runu dažu minūšu laikā, kā arī sagatavos uzstāties jebkādos apstākļos. Nodarbība būs paredzēta gan tiem, kuriem jau ir labas uzstāšanās prasmes, gan tiem, kuri vēl tikai apgūst runas pamatus.

Nodarbību vadīs Dāvis Golds, publiskās runas treneris biedrībā "Toastmasters International" un 2017. Gada Eiropas publiskās runas čempions. Viņš ir pasniedzis uzstāšanās prasmes vairākās pasaules valstīs un kopumā ir individuāli novērtējis ap 200 publiskām runām. Dāvis ir dalījies ar savām zināšanām konferencēs TEDxRiga, Icebreakers '19, kā arī veidojis saturu projektam "Samsung digitālā skola".

Nodarbība tapusi sadarbībā ar British Council pārstāvniecību Latvijā, Valsts Kultūrkapitāla fondu un  LIAA Rēzeknes biznesa inkubatoru.

Kritiskā domāšana interneta laikmetā
ДАТА:
14.11.2019
ВРЕМЯ:
17.00
Город:
Rīga
МЕСТО:
Latvijas Nacionālais mākslas muzejs
ЛЕКТОР : Artis Svece

Internets ir viena no tām tehnoloģijām, kuru iespaids uz pasauli ir daudz lielāks, nekā sākotnēji kāds varēja nojaust. Sociālie tīkli un viltus ziņas maina ne tikai mediju lomu sabiedrībā, bet politisko dzīvi kopumā. Lai nepazustu šajās pārmaiņās, mūsdienu cilvēkam gribot negribot ir jāmācās pašam menedžēt informāciju. Kritiskā domāšana ir viens no veidiem, kā to darīt.

Nodarbību vadīs Artis Svece. Artis Svece ir filozofs un publicists, Dr. filoz., Latvijas Universitātes docents, plaši publicējies Latvijas medijos, tai skaitā laikrakstā Diena, žurnālos Rīgas Laiks un Studija, portālos Delfi, Satori, Punctum u.c. Kursus par kritisko un analītisko domāšanu viņš ir pasniedzis Latvijas Universitātē un Valsts administrācijas skolā. Viņa lekcijas pieejamas LU Open Minded interneta portālā. 

Nodarbību atbalsta British Council pārstāvniecība Latvijā, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments un Latvijas Nacionālais mākslas muzejs.

УСЛОВИЯ УЧАСТИЯ

Занятия школы общения LAMPA может посетить любой желающий, заранее выбрав бесплатный билет на конкретное занятие.

КОНТАКТЫ

Ilze Samīte
Школа общения LAMPA, молодёжная и детская программа

Партнёры